Vianočná dovolenka: Vážení klienti, v dňoch 28.12 až 31.12.2020 bude naša kancelária zatvorená. Prajeme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov. Novinka:  Výmena občianskeho preukazu a zápis nového dokladu do OR
  02 / 38 141 815

Právna poradňa pre startupy

 • Právna poradňa pre startupy

Začínate startup a potrebujete niekoho, kto zastreší s tým súvisiace „papierovačky“? Ponúkneme Vám riešenie vytvorené na mieru pre Váš projekt. Spracujeme jeho analýzu a zabezpečíme jeho kvalitné fungovanie v právnej rovine. Budeme asistovať pri jeho vzniku aj pri jeho realizácii.


Výhody spolupráce s nami

 • Prvá konzultácia zadarmo
 • Cenová ponuka na mieru zohľadňujúca Vašu situáciu
 • Právne poradenstvo pri každom kroku realizácie startupu
 • Osobné, telefonické alebo emailové konzultácie
 • Jedno kontaktné miesto pre všetky právne služby
 • Odborníci pre všetky relevantné právne oblasti

Výber vhodnej právnej formy

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí pre startup je voľba vhodnej právnej formy. Správny výber právnej formy už pri vzniku startupu mu dokáže zabezpečiť hladký chod, ochranu pred prípadným sporom s klientmi, právnu istotu pri jeho organizácii a tiež Vám pomôže vyhnúť sa budúcej situácii, v ktorej by ste potrebovali riešiť zložitú zmenu právnej formy.


Prekonzultujeme s Vami výhody a nevýhody jednotlivých právnych foriem, či už by išlo o občianske združenie, obchodnú spoločnosť alebo inú právnu formu. Pomôžeme Vám pri ich založení a prevedieme Vás procesom ich registrácie.


Ak potrebujete ušetriť na prenájme kancelárskych priestorov, môžete svoj startup dočasne riadiť z pohodlia domova vďaka službám virtuálneho sídla. Radi Vám objasníme výhody, ktoré čoraz populárnejšie virtuálne sídlo môže priniesť, ale aj poukážeme na riziká, ktoré takáto forma prevádzkovania sídla obnáša.

Zabezpečíme pre Vás:

 • poradenstvo pred založením
 • založenie spoločnosti, občianskeho združenia alebo inej právnej formy
 • virtuálne sídlo a vedenia účtovníctva prostredníctvom overených partnerov

Ochrana duševného vlastníctva

Spravidla každý startup prichádza s novým, inovatívnym a originálnym nápadom či riešením, ktorým si chce preraziť svoje miesto na trhu. Startupu venujete množstvo času, energie a financií, preto je dôležité pamätať aj na ochranu Vašich nápadov a riešení. Ak beriete svoj startup vážne, chcete, aby prosperoval aj v budúcnosti, a zároveň máte záujem o to, aby niekto Vaše know-how, značku, dizajn alebo technické riešenie „neukradol“, potrebujete zabezpečiť právnu ochranu duševného vlastníctva.


Takmer každý úspešný startup preto začal svoju cestu aj tým, že nechal pre svoj projekt, ešte predtým ako ho vypustil do sveta, spraviť audit duševného vlastníctva. Ten spočíva práve v tom, že v rámci neho analyzujeme potenciálne spôsoby ochrany značky, dizajnu, techniky, postupov alebo diel, ktoré tvoria najväčšiu hodnotu Vášho startupu. Výsledkom takého auditu je odporúčanie optimálneho spôsobu ochrany práv k predmetom duševného vlastníctva.


Radi pre Vás zabezpečíme napríklad:

 • audit duševného vlastníctva
 • odporúčanie vhodnej ochrany duševného vlastníctva
 • registrácia duševného vlastníctva
 • monitoring duševného vlastníctva
 • poradenstvo pri ochrane značky alebo dizajnu
 • spracovanie licenčných zmlúv
 • právna ochrana know-how

Ochrana osobných údajov

Či už ponúkate novú aplikáciu, nový typ unikátnych podložiek na sedenie alebo originálne háčkované šperky, pravdepodobne používate na propagáciu a predaj výrobkov alebo služieb vlastné internetové stránky. V takom prípade spracúvate osobné údaje Vašich zákazníkov. A preto aj vzhľadom na zjednotenie právnej úpravy v oblasti ochrany osobných údajov v rámci Európskej únie v rámci GDPR, je potrebné dôkladne zabezpečiť nakladanie s osobnými údajmi a splniť povinnosti, ktoré Vám z platnej právnej úpravy vyplývajú.


Tiež je potrebné vyriešiť spracúvanie osobných údajov na internej úrovni voči zamestnancom, spolupracovníkom alebo externým partnerom.


Pomôžeme Vám s nastavením ochrany osobných údajov na internej aj externej úrovni. Zabezpečíme procesy ich spracúvania na právnej úrovni tak, aby ste nemali problémy pri prípadnej kontrole zo strany Úradu na ochranu osobných údajov SR. Vyhnete sa tak potenciálnym nepríjemnostiam a sankciám.


Vyriešime za Vás:

 • analýzu ochrany osobných údajov
 • odporúčanie vhodnej formy zabezpečenia ochrany osobných údajov
 • spracovanie postupov na ochranu osobných údajov

Registrácia na daňovom úrade

Spravidla každý startup chce skôr či neskôr preraziť aj do sveta a začať ponúkať svoje výrobky alebo služby aj v zahraničí. Ak chcete poskytovať služby v zahraničí, potrebujete osobitný typ registrácie na daňovom úrade. Neviete, či je pre Vás vhodná dobrovoľná registrácia pre daň z pridanej hodnoty alebo nie? Poradíme Vám a poskytneme súčinnosť pri vybavovaní týchto formalít.


Zmluvy

Jedným zo základov dobrého začiatku podnikania je mať dobre nastavené zmluvy. Dobré zmluvy totiž robia dobrých obchodných partnerov. Či už ide o zmluvy o dielo, zmluvy s dodávateľmi, alebo o licenčné zmluvy, musíte si byť istý, že poskytujú právnu istotu a ochranu, ktorú potrebujete na zabezpečenie Vašich záujmov do budúcna. Okrem toho radi pomôžeme aj s nakoncipovaním všeobecných obchodných podmienok pre internetový obchod.


Pre viac informácií alebo pre objednanie našich služieb nás, prosím, neváhajte kontaktovať. V prípade záujmu Vám spracujeme individuálnu cenovú ponuku, ktorá bude presne reflektovať Vaše požiadavky.

Objednávka služby - Právna poradňa pre startupy

Prosím vyplňte Vaše meno a priezvisko.
Prosím vyplňte kontaktný email.
Prosím vyplňte kontaktný telefón.
Vaša správa pre nás je prázdna.
Objednávka je nezáväzná. Po jej odoslaní Vás budeme obratom kontaktovať.